ساخت انواع کارتن بسته بندی ارزان|چاپ جعبه مقوایی و سفارشی

ساخت انواع کارتن بسته بندی و سفارشی

ساخت کارتن و همه چیز در مورد آن

ساخت-کارتن-و-همه-چیز-در-مورد-آن
تولید کارتن در مدل های متنوعی انجام می گیرد.

ساخت کارتن یکی از بزرگترین صنعت هایی است که توانسته در عرصه های مختلفی بدرخشد و مورد استفاده قرار بگیرد. بسیاری از افراد علاقه‌مند هستند که با ساخت کارتن و فرآیند تولید آن آشنا شوند. اگر به دنبال اطلاعات بیشتری درباره ی ساخت کارتن هستید،  ادامه مطالب را از دست ندهید. وجود کارتن می تواند نیاز تمام صنایع تولیدی و خدماتی را برآورده سازد. کارتن ها در مدل های مختلف ساخته می شوند تا همه بتوانند از آن استفاده کنند. صنایع ساخت کارتن و مقوا جزو مهم ترین صنایع در کشور محسوب می شوند. آماده سازی کارتن ها از سال های دور تا به امروز با رشد زیادی همراه بوده است. جهت مشاهده تولید کارتن و کارتن لوازم خودرو کلیک کنید.

کارتن های تولید شده در کارخانجات و کارگاه ها به نقاط مختلف کشور ارسال می شوند. تمام صنایع و مراکز تولیدی برای ارائه محصولات خود نیاز به کارتن و دیگر لوازم بسته بندی خواهند داشت.جهت سفارش کارتن کلیک کنید. ساخت کارتن در مدل های متنوعی انجام می گیرد. کارتن ها برای خدمات بسته بندی و آماده سازی بسیاری از محصولات مورد استفاده قرار می گیرند.

ساخت کارتن بسته بندی

ساخت-کارتن-بسته-بندی
کارتن بسته بندی به طور عمده در ارائه انواع محصولات خوراکی، پوشاک، صنعتی و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد

چقدر با روش ساخت کارتن بسته بندی آشنایی دارید؟ کارتن بسته بندی به شیوه های مختلفی تولید می شود.

آموزش ساخت کارتن بسته بندی برای کسانی که در این زمینه تجربه زیادی ندارند، کار دشواری خواهد بود. کارتن بسته بندی به طور عمده در ارائه انواع محصولات خوراکی، پوشاک، صنعتی و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد.

اهمیت تولید کارتن بسته بندی

اهمیت-تولید-کارتن-بسته-بندی
نحوه بسته بندی محصولات موضوع مهمی در زمینه بازاریابی و جذب مخاطب محسوب می شود.

پیش از بررسی انواع مدل ها و دستگاه های ساخت کارتن بسته بندی، بد نیست به اهمیت این موضوع بپردازیم.

آیا می دانید تولید و آماده سازی کارتن های بسته بندی چرا اهمیت دارد؟

در دنیای امروز که تولید کننده های محصولات آرایشی، بهداشتی، خوراکی و صنعتی افزایش زیادی داشته اند، کارتن بسته بندی می تواند در جذب مشتری به آن ها کمک کند. به بیان دیگر، نحوه بسته بندی محصولات موضوع مهمی در زمینه بازاریابی و جذب مخاطب محسوب می شود.

اهمیت ساخت کارتن زمانی مشخص می شود که مشتریان زیادی به دلیل نوع بسته بندی، جذب یک محصول می شوند.

هیچ کدام از مشتریان محصول بدون بسته بندی مناسب را خریداری نمی کنند. زیرا ظاهر محصول اولین گزینه برای جذب مشتری محسوب می شود. اگر یک محصول بسته بندی شیک و مناسبی داشته باشد، مشتری رغبت بیشتری برای خرید آن خواهد داشت.

بسته بندی مناسب، به محصول یا خدمات شما ارزش می بخشد. ارزش گذاری برای محصولات نوعی احترام به مشتری محسوب می شود. بنابراین تمام تولیدکنندگان باید توجه ویژه ای به نوع و کیفیت بسته بندی محصولات خود داشته باشد.

حال که با اهمیت ساخت کارتن و استفاده از آن آشنا شدید، در ادامه می توانید مراحل ساخت کارتن، دستگاه های کارتن سازی و کارتن بدون چاپ را مشاهده کنید.

مراحل ساخت کارتن

مراحل-ساخت-کارتن
ساخت تخته کاغذ آب بندی کارتن ها

ساخت کارتن مراحل متعددی دارد. اما برای آن که همگی آشنایی کلی با این موضوع داشته باشید، توضیح کوتاهی ارائه کنیم. آماده سازی کارتن به دو مرحله اساسی تقسیم بندی می شود:

  • ساخت تخته کاغذ
  • آب بندی کارتن ها

مروزه نوع کارتن و شکل ظاهری بسته ‌بندی ‌ها اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل برای ساخت کارتن و تولید آن در مرحله اول بهتر است به نیاز مشتری خود توجه داشته باشید و سعی کنید کارتن ها را در شکل ظاهری مناسب و کیفیت بالایی تولید کنید.

پس از شناخت نیاز مشتری باید خمیر کارتن را تولید کنید. از دو روش برای تولید خمیر استفاده می‌‌شود. یکی از روش ‌ها استفاده از ضایعات کاغذ است و روش دیگر استفاده از پالپ چوب می‌‌باشد. از خمیر به دست آمده برای تولید کاغذ بسته بندی استفاده می‌شود.

پس از تولید کاغذ بسته بندی به واسطه ی دستگاه های مدرن این کاغذ ها را به ابعاد و اندازه های دلخواه برش دهید و آن ها را بر روی هم بچسبانید.

سپس این کاغذ ها را در اختيار دستگاهی قرار دهید که کاغذ ها را تبدیل به مقوا می‌کند. پس از این مرحله تنها کافی است مقوا ها را در ابعاد دلخواه مشتری به یک دیگر متصل کنید و ساخت کارتن را به پایان برسانید.

ساخت تخته کاغذ

ساخت-تخته-کاغذ
تشکیل پالپ از تراشه های چوبی و مواد شیمیایی و سپس فیلتر کردن آن باعث تولید تخته کاغذ می شود.

در اولین مرحله از تولید و ساخت کارتن، تخته کاغذ باید آماده شود. آماده سازی تخته کاغذ خود در چندین گام انجام می گردد. تشکیل پالپ از تراشه های چوبی و مواد شیمیایی و سپس فیلتر کردن آن باعث تولید تخته کاغذ می شود.

البته برای تکمیل این مرحله، باید پوشش ضد آب بر روی تخته کاغذ قرار گیرد. در نهایت یک لایه پلی اتیلن روی تخته کاغذ قرار می گیرد.

آب بندی کارتن ها

آب-بندی-کارتن-ها
مرحله ی آب بندی جزو مراحل انتهایی روند آماده سازی کارتن های بسته بندی است.

در این مرحله که آخرین گام ساخت کارتن محسوب می شود، کارتن از محل درزهای  تعیین شده تا می گردد. در ضمن افزایش دما در محل درزها باعث ایستایی بهتر کارتن می شود. مرحله ی آب بندی جزو مراحل انتهایی روند آماده سازی کارتن های بسته بندی است. تمام کارتن های موجود در سطح کشور، مرحله آب بندی را پشت سر گذاشته اند.

معرفی انواع دستگاه کارتن سازی

معرفی-انواع-دستگاه-کارتن-سازی
هر کدام از مراحل ساخت کارتن، به کمک یک دستگاه مخصوص انجام می گیرد.

طریقه ساخت کارتن در کارخانجات و کارگاه ها تقریبا یکسان است. دستگاه کارتن سازی در مراکز آماده سازی کارتن قرار می گیرند تا تولید کنندگان بتوانند به سرعت محصولات زیادی را روانه ی بازار کنند.

هر کدام از مراحل ساخت کارتن، به کمک یک دستگاه مخصوص انجام می گیرد.

از مهم ترین دستگاه های تولید کارتن می توان به نمونه های زیر اشاره کرد:

دستگاه ساخت ورق

دستگاه-ساخت-ورق
در هر صورت باید توسط دستگاه مخصوص ورق، کنار هم قرار گیرند

در اولین مرحله از تولید کارتن، ورق های کاغذی آماده می شوند. کارتن های کاغذی در این بخش بررسی می شوند. به بیان دیگر، ورق کارتن های دو یا چند لایه توسط دستگاه ساخت ورق روی هم قرار می گیرند. تفاوتی ندارد که کارتن مورد نظر چند لایه است. چون در هر صورت باید توسط دستگاه مخصوص ورق، کنار هم قرار گیرند.

دستگاه برش ورق

دستگاه-برش

در این بخش به کمک دستگاه خط کش برش، خط های دقیقی برای کارتن ها روی ورق ها کشیده می شوند. دقت بالای این دستگاه باعث صاف شدن کارتن ها و ایستایی مناسب آن ها خواهد شد.

انواع دستگاه های دایکات

انواع-دستگاه-های-دایکات
ستگاه دایکات به تنهایی می تواند ورق کارتن ها را برش دهد.

دستگاه های دایکات در سه مدل وجود دارند: رفت و برگشتی، فکی و Boost

با وجود دستگاه های دایکات، ورق ها به شکل دقیق برای ساخت کارتن برش داده می شوند. یعنی حتی نیاز به دخالت دست هم وجود ندارد. بلکه دستگاه دایکات به تنهایی می تواند ورق کارتن ها را برش دهد.

کیفیت دستگاه دایکات مدل boost از دو مدل دیگر بالاتر است. از این رو کارخانجات برتر در کشور، برای بالا بردن کیفیت کارتن های تولید شده، از این مدل دستگاه دایکات استفاده می کنند. شایان ذکر است دستگاه دایکات برای برش دادن و جداسازی انواع متریال می توان مورد استفاده قرار گیرد. این مدل از دستگاه های دایکات در کشور آلمان تولید شده اند. به همین دلیل، کیفیت بسیار زیادی هم دارند.

دستگاه تسمه کش

دستگاه-تسمه-کش
این ماشین ها به صورت اتومات و نیمه اتومات فعالیت می کنند

دستگاه های تسمه کش یکی دیگر از مهم ترین تجهیزات در کارگاه های ساخت کارتن محسوب می شوند. این دستگاه ها به صورت اتومات و نیمه اتومات فعالیت می کنند.

دستگاه بسته بندی

دستگاه-بسته-بندی

دستگاه های بسته بندی یا کارتن دور، آخرین تجهیزات در ساخت کارتن هستند. این دستگاه ها نقش بسزایی در میزان کیفیت و ظاهر کارتن ها دارند.

ساخت جعبه کارتنی با جدیدترین ترفندهای روز دنیا

ساخت-جعبه-کارتنی-با-جدیدتربن-ترفندهای-روز-دنیا

ساخت کارتن و جعبه های کارتنی در چندین سال اخیر با رشد چشمگیری همراه بوده است. از این رو، میزان نیاز به این وسایل بسیار زیاد می باشد.  شما می توانید جدیدترین مدل های جعبه کارتنی را از شرکت همیار پوشش امین بخواهید.

ساخت کارتن مقوایی

ساخت-کارتن-مقوایی
کارتن مقوایی مزیت های زیادی در مقایسه با مدل های دیگر دارد.

قیمت ساخت جعبه مقوایی به عوامل متعددی وابسته است. هزینه تولید و آماده سازی کارتن های بسته بندی در کارخانه های مختلف، متفاوت می باشد. به بیان دیگر، ساخت کارتن مقوایی از طراحی تا عرضه هزینه های مختلفی در بر دارد.

کارتن مقوایی مزیت های زیادی در مقایسه با مدل های دیگر دارد. از این رو ساخت آن با پیشرفت قابل ملاحظه ای همراه شده است.

مزایای کارتن مقوایی عبارت است از:

امکان استفاده برای محصولات مختلف کارتن های مقوایی می توانند مناسب ترین گزینه برای بسته بندی انواع محصولات باشند.

مقاومت مطلوب کارتن های مقوایی

مقاومت-مطلوب

میزان مقاومت کارتن های مقوایی در برابر وزن و نیرو خیلی مناسب است. پس با خیال راحت می توان از آن در محیط های مختلف استفاده کرد.

قیمت مناسب کارتن 

قیمت-مناسب
پس یکی از مهم ترین مزیت های خرید کارتن مقوایی، قیمت مناسب آن می باشد.

ساخت کارتن مقوایی هزینه کمتری در مقایسه با دیگر کارتن ها دارد. به همین دلیل هم قیمت خرید کارتن های مقوایی خیلی به صرفه تر از کارتن های دیگر است. پس یکی از مهم ترین مزیت های خرید کارتن مقوایی، قیمت مناسب آن می باشد.

کارتن بدون چاپ با قیمت مناسب

کارتن-بدون-چاپ-با-قیمت-مناسب
ساخت کارتن چاپ و عرضه آن باعث شده صنایع مختلف بتوانند طبق نیاز خود از آن استفاده کنند.

کارتن بدون چاپ نیاز دارید؟ می خواهید کارتن بدون چاپ را ارزان بخرید؟ کارتن چه مدلی نیاز دارید؟

هر مدل کارتن که نیاز داشته باشید، این روزها قابل تهیه است. تفاوت بین محصولات و خدمات باعث شده تا کارتن ها در ابعاد متنوعی تولید شوند.

کارتن های بدون چاپ به منظور مختلفی تهیه می شوند. به دلیل نبود چاپ بر روی این مدل از کارتن های مقوایی، به اصطلاح با عنوان کارتن خام نیز شناخته می شوند. تولید کارتن بدون چاپ معمولا طبق سفارش مشتری انجام می شود. به بیان دیگر پس از ثبت سفارش کارتن بدون چاپ، ورق های مورد نیاز برش داده می شوند. یعنی تعداد کارتن مورد نظر مشتریان، متراژ ورق کاغذ مورد نیاز برای تولید کارتن را تعیین می کند.

ساخت کارتن چاپ و عرضه آن باعث شده صنایع مختلف بتوانند طبق نیاز خود از آن استفاده کنند.

شرکت امین پکیجینگ می تواند کارتن خام را در ابعاد و تیراژ مختلف برای شما آماده کند. در ضمن قیمت سفارشات تیراژ پایین را هم مانند سفارشات تیراژ بالا با تخفیف ارائه می نماید.

ساخت کارتن با کیفیت بالا در شرکت همیار پوشش امین

ساخت-کارتن-با-کیفیت-بالا-در-شرکت-همیار-پوشش-امین
شرکت همیار پوشش امین می تواند ساخت کارتن را به حرفه ای ترین صورت ممکن برای شما انجام دهد.

کارتن سفارشی با نام برند و لوگو شما در شرکت همیار پوشش امین انجام می گیرد. ساخت کارتن باکیفیت و درجه یک را می توانید از امین پکیجینگ بخواهید.

تجربه بالا در زمینه طراحی، تولید و عرضه کارتن و مقوا باعث شده کارشناسان شرکت امین پکیجینگ محصولات باکیفیتی را آماده کنند. اگر به دنبال خاص ترین کارتن های بسته بندی هستید، بهتر است سفارش خود را در این شرکت ثبت کنید.

 چیزهایی که در مورد ساخت کارتن باید بدانید

ساخت کارتن به علت افزایش طرفداران آن، رونق یافته است. جعبه کارتن به علت سبکی، استحکام و مقاومت در بسته بندی به فراوانی استفاده می‌شود. با امین پکیجینگ همراه باشید.

بسته بندی در بازه‌ی زمان طولانی نقش مهمی‌در صنعت تولید بازی کرده است. از نسل‌های پیشین راه‌های گوناگونی برای بسته بندی لباس، کفش، غذا و غیره وجود داشته است. برای مثال جعبه‌های چوبی، برگ یا کیسه‌های پلاستیکی برای حفاظت و بسته بندی استفاده می‌شوند. امروزه ساخت کارتن در طراحی به نوآوری رسیده است و در حوزه‌ی بسته بندی مزایایی را  به همراه داشته است. جعبه کارتن برای انواع تجارت نیازهایی چون ذخیره و نگهداری محصولات را رفع می‌کند. با وجود اینکه کاغذ از سال‌های دور مورد استفاده قرار می‌گرفته است، صنعت ساخت کارتن به کمک مقوا تا سال 1817 آغاز نشده بود.

یکی از دلایلی که امروزه دچار کمبود جعبه‌های کارتن هستیم این است که مردم مایل هستند در انباری‌ها یا گاراژ‌های خود به نگهداری وسایل در جعبه‌های کارتن بپردازند. با توجه به این قضیه افراد دیگر به بازیافت جعبه‌های کارتن نمی‌پردازند و بنابراین مواد خام برای ساخت کارتن دچار کمبود شده اند.

آیا در ساخت کارتن زیست تجزیه پذیر بودن آن در نظر گرفته می‌شود؟

آیا در ساخت کارتن زیست تجزیه پذیر بودن آن در نظر گرفته می‌شود؟

ساخت کارتن به کمک موادی با منشا گیاهی انجام می‌شود؛ این مواد در واقع همان کاغذ هستند که زیست سازگار می‌باشند. هنگامی‌که مواد زیست تجزیه پذیر هستند، حدود 2 هفته تا 8 ماه طول می‌کشد تا به صورت طبیعی تجزیه شوند. فاکتورهایی نظیر نور خورشید، آب، هوا و از همه مهم‌تر میکروارگانیسم‌ها با یکدیگر همکاری می‌کنند تا این مواد را تجزیه و تبدیل به خاک کنند.

در ساخت کارتن از کاغذ استفاده می‌شود که یک منبع طبیعی است. کاغذ زیست تجزیه پذیر است و در صورت وجود نور در عرض 2 ماه تجزیه می‌گردد. جعبه‌ی کارتن بهترین گزینه برای بسته بندی می‌باشد؛ جهت افزایش مقاومت، جعبه‌ها از وکس پوشیده شده‌اند. با وجود اینکه خود کارتن تجزیه پذیر است، وکس روی آن این فرآیند را کند می‌کند و ممکن است زمان تجزیه را به 5 سال برساند.

شما نیز می‌توانید به تسریع روند تجزیه‌ی کارتن کمک کنید. کافی است جعبه‌های کارتن را برای چند دقیقه  در آب کف آلود غوطه ور کنید. این کار باعث می‌شود فیبر کاغذ به قطعات کوچکتر تبدیل شود و کار میکروارگانیسم‌ها برای تجزیه‌ی آن راحتتر گردد.

از آنجا که کارتن تجزیه پذیر است، شما می‌توانید از آن به عنوان کود استفاده کنید. ساخت کارتن به نحوی است که سرعت تجزیه‌ی آن بالا است و می‌تواند به عنوان یک کود مناسب برای خاک و گیاهان عمل کند. در صورتی که روزانه با تعداد زیادی کارتن سر و کار دارید، می‌توانید به جای بازیافت از آن به عنوان کود استفاده کنید.

آیا جعبه کارتن راه راه یا جعبه قهوه‌ای قابل بازیافت است؟

آیا جعبه کارتن راه راه یا جعبه قهوه‌ای قابل بازیافت است؟

ساخت جعبه کارتن راه راه یک ایده‌ی نوین است که سختی ساخت کارتن را کاهش داده است. این نوع جعبه اجازه‌ی حمل بار با هر میزان وزن را می‌دهد. جعبه کارتن راه راه نیز مانند انواع دیگر کارتن قابلیت بازیافت دارد و تنها تفاوت این نوع جعبه با سایرین شیوه‌ی نوینی است که برای ساخت آن بکار می‌رود.

برای ایجاد مقوای موج دار،  یک قطعه کارتن شیار دار را بین دو قطعه کاغذ که به آن‌ها “آستر” گویند قرار می‌دهند. این قطعه‌ی شیاردار میانی به افزایش استحکام و مقاومت در برابر آسیب کمک می‌کند. با این وجود جعبه کارتن راه راهی که از وکس یا پلاستیک پوشیده شده باشد، قابل بازیافت نمی‌باشد. در اتحادیه‌ی اروپا سالانه بیش از 84% جعبه‌های کارتن‌ راه راه بازیافت می‌شوند. این به این معنا است که کارتن‌هایی که مصرف و خریداری می‌شوند با احتمال خوبی بازیافت و دوباره مصرف می‌شوند. به همین دلیل آن‌ها بهترین نوع بسته بندی برای محیط زیست محسوب می‌شوند و از طرفداران زیادی برخوردار هستند.

البته در نظر داشته باشید که همچون تولید هر محصول کارخانه‌ای، فرآیند ساخت کارتن نیز انرژی مصرف می‌کند. این برای محیط زیست آسیب زا است اما با این وجود آسیب آن نسبت به پلاستیک قابل چشم پوشی است.

مواد شیمیایی مورد استفاده در ساخت کارتن می‌توانند سمی‌باشند

در حالی که معمولا کارتن بازیافت شده جهت ساخت کارتن جدید ترجیح داده می‌شود، اولین مرحله‌ی تولید جعبه کارتن از جنگل آغاز می‌گردد. معمولا درختانی که دارای چوب نرم هستند نظیر کاج و صنوبر برای ساخت کارتن بکار می‌روند. دلیل آن این است که این درختان دارای فیبر بلندی هستند که نه تنها به ایجاد یک روکش صاف برای کارتن کمک می‌کند بلکه به علت کشش بالا استحکام جعبه را افزایش می‌دهد.

بسیاری از تولیدکنندگان از چوب درختانی استفاده می‌کنند که در جنگل‌های پایدار قرار دارند. در این جنگل‌ها هر درختی که قطع می‌شود، فورا جایگزین می‌گردد و بنابراین اکوسیستم جنگل به هم نمی‌خورد. رنگ کاغذ و کارتن بسته به درختی که از آن ساخته می‌شود، متفاوت است.

مطالعات سم شناسی روی موش‌ها نشان داده‌اند که دی ایزو بوتیل فتالات (DIBP) عوارض آسیب‌زا بر دستگاه تولید مثل مذکر دارد. موش‌های نری که هنگام بارداری مادرشان در معرض دی ایزو بوتیل فتالات (DIBP) قرار گرفته بودند، تستوسترون پایینی داشتند و اسپرم و بیضه‌های آن‌ها نیز تحت تاثیر قرار گرفته بودند.  شواهدی نیز مبنی بر سمیت این ماده برای دستگاه تولید مثل مونث، کبد، کلیه و ایجاد سرطان نیز وجود داشتند. دی ایزو بوتیل فتالات (DIBP) در مقوای بازیافت شده و گاها در کارتن‌هایی که برای بسته بندی مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرند نیز یافت می‌شود.

همچنین در فرایند کرافت با استفاده از ترکیب سدیم هیدروکسید و سدیم سولفات جداسازی فیبرهای متصل کننده‌ی سلولز به یکدیگر و خمیرسازی در پروسه‌ی ساخت کارتن صورت می‌گیرد.

فاکتورهایی که باید پیش از بازیافت کارتن در نظر بگیرید

درست است که بازیافت کاغذ و کارتن توصیه می‌شود اما این کار مشکلات خود را نیز دارد. در صورتی که کاغذ از جوهر یا چسب پوشیده شده باشد، این مواد نیز در چرخه‌ی بازیافت حرکت می‌کنند. در صورتی که محصول تولید شده‌ی حاصل از بازیافت کارتن برای اهدافی چون بسته بندی مواد غذایی بکار رود، غذا در معرض مواد شیمیایی حاصل از بازیافت قرار خواهد گرفت. یکی از مواد شیمیایی خطرناک دی ایزو بوتیل فتالات (DIBP) است که در جوهر و سایر مواد مورد استفاده در پرینت مصرف می‌شود. این ماده ساختاری مشابه با هورمون‌های آندروژن بدن انسان دارد و به همین دلیل خطرناک است. برای جلوگیری از آلودگی مواد غذایی با مواد شیمیایی مضر، بهتر است در ساخت کارتن از مواد غیر قابل بازیافت استفاده شود.

در یکی از دانشگاه‌های میلان، یک تیم تحقیقاتی به طور بخصوص بررسی‌هایی بر دی ایزو بوتیل فتالات (DIBP) انجام دادند. محققان پس از ارزیابی جعبه‌های کارتن 16 رستوران بیرون بر مختلف متوجه شدند که 7 عدد از آن‌ها پیتزا را در معرض 7 میکروگرم، یک عدد در معرض 70 میکرو گرم  و بقیه‌ در معرض 40 میکروگرم دی ایزو بوتیل فتالات قرار می‌دهند. کاغذ یا مقوای بازیافت شده که در ساخت کارتن به کار می‌روند عامل حضور این مواد شیمیایی خطرناک در جعبه‌های بسته بندی هستند. در صنعت غذا امنیت دغدغه‌ی اصلی است و باید قوانینی وضع شوند که استانداردهایی را برای بسته بندی در نظر بگیرند.

آیا جعبه کارتن همیشه قهوه ای است؟

آیا جعبه کارتن همیشه قهوه ای است؟

خیر. ساخت کارتن در انواع رنگ‌ها رخ می‌دهد؛ رنگ‌های گوناگون روی کارتن قهوه ای معمول پرینت می‌شوند.  برای مثال رنگ سفید یکی از رنگ‌های معمول در تولید کارتن است.

واقعیت این است که تنها دو رنگ استاندارد سفید و قهوه ای در تولید کارتن استفاده می‌شوند. سایر رنگ‌ها معمولا باید روی کارتن قهوه ای پرینت ‌شوند اما گاهی پرینت روی جعبه‌ی سفید بهتر جواب می‌دهد.

مزایای رنگ طبیعی (قهوه‌ای) کارتن

بزرگترین فایده‌ی این رنگ این است که طبیعی است و در فرایند ساخت کارتن نیازی به پرینت آن روی جعبه نیست. چه رنگ سفید چه رنگ‌های تیره‌تر نظیر آبی، قهوه‌ای و مشکی روی کارتن قهوه ای پرینت می‌شوند این جعبه‌ها حاوی 100% (یا حداقل 60% ) مواد قابل بازیافت هستند و با محیط زیست بسیار سازگار می‌باشند. مقدار مواد قابل بازیافت وابسته به عوامل گوناگون نظیر حجم جعبه، شیوه‌ی تولید و کیفیت آن می‌باشد. هزینه‌ی کارتن قهوه‌ای نسبت به سفید پایینتر است. در بیشتر موارد کارتن‌های قهوه ای نسبت به سفید با اکوسیستم سازگارتر هستند. بیشتر جعبه‌هایی که درون یا بیرونشان سفید است، به طور کامل قابل بازیافت نمی‌باشند. در واقع راه‌های متعددی برای بررسی میزان سازگاری کارتن‌ها با محیط زیست وجود دارد.

مزایای کارتن سفید

مزایای کارتن سفید

بعضی تولید کنندگان و مصرف کنندگان ظاهر تمیز کارتن سفید را ترجیح می‌دهند. بسته بندی محصولاتی نظیر مواد غذایی، محصولات بهداشتی، سلامت و غیره در جعبه‌ی سفید از نظر مشتری بهداشتی‌تر به نظر می‌رسد. توصیه‌ای که در این خصوص به شما می‌شود این است که درست است که در نظر بعضی افراد جعبه‌ی سفید تمیزتر به نظر می‌رسد اما سایرین آن را غیرطبیعی می‌دانند. چیز دیگری که باید در ساخت کارتن در نظر بگیرید این است که جعبه‌ی سفید تا رسیدن به مقصد کثیف می‌شود.

 جعبه‌های کارتن تا چه مدت قابل نگهداری هستند؟

مدت زمان نگهداری جعبه‌ به میزان رطوبت هوا بستگی دارد. نگهداری این جعبه‌ها در یک محیط مرطوب می‌تواند چسب موجود در محل اتصالات را ضعیف کند. نگهداری جعبه‌ها در محیطی که از رطوبت کافی برخوردار نیست، می‌تواند باعث خشک، شکننده و پژمرده شدن کارتن شود. حتی با وجود ایده آل بودن تمام شرایط نگهداری، پیشنهاد ما این است که جعبه های کارتن را بیش از 90 روز نگهداری نکنید. با این حال خودتان شرایط را بررسی کنید؛ در صورتی که جعبه‌های پیشین شما در بازه‌ی مشخص زمانی خراب شده‌اند از تجربه‌ی خود در نگهداری جعبه‌های جدید استفاده کنید.

چه فاکتورهایی را باید هنگام خرید جعبه کارتن در نظر بگیریم

چه فاکتورهایی را باید هنگام خرید جعبه کارتن در نظر بگیریم

فاکتورهای زیادی هستند که باید هنگام انتخاب جعبه کارتن مناسب در نظر بگیریم. صرف نظر از اهمیت سایز مناسب جعبه برای بسته بندی، ضخامت جعبه را نیز باید در نظر بگیرید. جعبه‌ها در دو نوع تک جداره یا دو جداره در دسترس هستند. جعبه‌های دو جداره دارای یک لایه‌ی اضافه برای محافظت از محتویات خود هستند و بنابراین برای حمل اجسام سنگین، شکننده و ارزشمند مناسب اند. جعبه‌های دوجداره آن چنان سنگین‌تر از جعبه های تک جداره نیستند و بنابراین به هزینه‌ی حمل و نقل اضافه نمی‌کنند.

نگران تیراژ بالای کارتن نباشید!! شرکت همیار پوشش امین می‌تواند ساخت کارتن را به حرفه ای ترین صورت ممکن برای شما انجام دهد. توانایی تولید کارتن در تعداد بالا، قیمت مناسب و کیفیت مرغوب مواد اولیه جزو مزیت های خرید کارتن از شرکت همیار پوشش امین است. در ضمن دانش کافی راجع به مواد اولیه مورد استفاده در تولید کارتن های بسته بندی، جزو خاص ترین ویژگی شرکت کارتن سازی همیار پوشش امین می باشد.جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

اهمیت مواد اولیه در خط تولید کارتن

اهمیت مواد اولیه در خط تولید کارتن

امروزه برای بسته بندی محصولات مختلف  از انواع کارتن ها استفاده می‌شود؛ بدین جهت می‌توان گفت کارتن ها در حوزه های مختلفی کاربرد دارند. همین مورد نشان می‌دهد که امروزه ارزش کارتن افزایش پیدا کرده است. در نتیجه لازم است برای انتخاب و استفاده از مواد اولیه این محصول دقت زیادی داشته باشید.

برای تهیه مواد اولیه باید به جنس و کیفیت مواد توجه شود و در نتیجه مشخص شود که بسته بندی برای چه نوع محصولی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای مثال بسته بندی مواد غذایی و داروها باید از مواد اولیه مرغوب و درجه یک تهیه شوند تا مواد اولیه بسته بندی بر روی کیفیت مواد تاثیر منفی نگذارد.

مواد تشکیل دهنده کارتن

کارتن یکی از روش های بسته بندی است که  برای  بسته بندی  انواع محصولات غذایی، پوشاک، دارو و.. مورد استفاده قرار می‌گیرد. ساخت این محصول  توانسته است ویژگی ‌ها و مزیت ‌های زیادی برای مشاغل و صنعت ‌‌های مختلف داشته باشد.  برای نمونه بسته بندی مواد غذایی باعث شده است از هر نوع آلودگی و میکروبی در امان باشند یا بسته بندی محصولات برقی باعث شده است در حین حمل و نقل یا جابه جایی دچار مشکل و شکستگی نشوند‌.

بسیاری از افراد نمی‌دانند که برای ساخت کارتن از چه نوع موادی استفاده شده است. کارتن ها امروزه در انواع مختلفی تولید می‌‌شوند؛ بدین جهت مواد تشکیل دهنده‌ی انواع کارتن ها  متفاوت است، اما از مهمترین مواد تشکیل دهنده کارتن می‌توان به ضایعات کاغذ اشاره کرد. کاغذ هایی که برای تولید کارتن مورد استفاده قرار می‌گیرند باید دارای کیفیت بالایی باشند. در کنار کاغذ از پالپ چوب نیز برای تولید کارتن استفاده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *