نحوه تولید کارتن و آشنایی با خط تولید

نحوه تولید کارتن و آشنایی با خط تولید

نکات مهم درباره نحوه تولید کارتن و آشنایی با خط تولید

نکات مهم درباره نحوه تولید کارتن و آشنایی با خط تولید

در این مقاله به بررسی نحوه تولید کارتن و آشنایی با خط تولید خواهیم پرداخت. تا انتهای مقاله با امین پکیجینگ همراه باشید.جهت مشاهده تولید کارتن و کارتن لوازم خودرو و سفارش کارتن و جعبه مقوایی کلیک کنید.

صنعت کارتن سازی یک صنعت مهم در کشور بوده که همانند صنایع مهم دیگر مانند صنایع غذایی و کشاورزی فرایند تولید دارد. از آنجایی که در گذشته فناوری ها و تجهیزات لازم برای کارتن سازی در کشور محدود بود، شرکت های کارتن سازی کمی در کشور وجود داشت. اما امروزه با توجه به استقبال زیادی که مصرف کنندگان از این محصول دارند کارخانجات زیادی به تولید کارتن در کشور می‌پردازند.

در این مطلب قصد داریم به نحوه تولید کارتن و آشنایی با خط تولید بپردازیم. کارتن جز محصولات اصلی صنعتی می‌باشد که امروزه تولید کنندگان بسیاری از این وسیله برای محصولات خود به عنوان یک بسته بندی مقاوم استفاده می‌کنند. ساختار کارتن از سه لایه تشکیل شده که برای دو لایه رویی و زیری آن از کاغذ لاینر و یا صاف استفاده می‌شود و برای لایه های میانی آن از کاغذ فلوتینگ استفاده می‌شود.

مهم ترین دستگاه خط تولید کدام است؟

مهم ترین دستگاه خط تولید کدام است؟

 یکی از اصلی ترین دستگاه در خط تولید کارتن سازی دستگاه خط کش کارتن است. نحوه تولید کارتن با دستگاه خط کش برش کارتن، ممکن است در ظاهر بسیار ساده باشد. اما در حقیقت تنظیم آن پیچیدگی خاصی دارد که می‌بایست هنگام تولید کارتن با دقت تنظیم شود.

در تنظیم دستگاه خط کش برش کارتن اختلافاتی مانند کمتر بستن تیغه های دستگاه حتی به مقدار نیم سانت باعث می‌شود که کارتن ها به شکل نادرستی برش زده شود. پیش از شروع کار با دستگاه خط کش برش کارتن و برش آن لازم است که حتماً تست شود و سپس در صورت صحیح بودن تنظیمات، دستگاه شروع به برش زدن کارتن کند. در ادامه علاوه بر نحوه تولید کارتن و آشنایی با خط تولید با انواع دستگاه چاپ کارتن در کارگاه کارتن سازی آشنا می‌شوید.

نحوه تولید کارتن

نحوه تولید کارتن

 پس از برش کارتن در اندازه های مورد نظر توسط دستگاه خط کش برش، این کارتن ها در کنار دستگاه چاپ کارتن قرار گرفته می‌شود. کارتن ها توسط جک پالت برای چاپ مورد نظر حمل می‌شوند و تصویر مورد نظر بر روی کارتن اعمال می‌شود. برای انجام چاپ بر روی کارتن ابتدا باید کلیشه بر روی سیلندر دستگاه چاپ چسبانده شود و پس از آن ابعاد کارتن در دستگاه چاپ تنظیم شود.

در هنگام چاپ تصویر مورد نظر بر روی کارتن می‌بایست گونیا و چرخش سیلندر کلیشه دستگاه با کمی رنگ تست شود. تنظیم قسمتی از دستگاه چاپ قبل از انجام چاپ زدن نیز ممکن است. برای چاپ زدن بر روی کارتن سه لایه می‌بایست ضخامت کلیشه ها بر روی ۵ میل باشد. سیلندر زیر کلیشه می‌بایست بر روی آلن ۸ تنظیم شود در صورت پنج لایه بودن کارتن آلن بر روی ۱۰ تنظیم می‌شود.

قسمت های سیلندر چاپ بر روی لاستیک و همچنین رنگ می‌بایست با آب تست شود و پس از آن دستگاه شروع به کارتن سازی کند. برای راه اندازی یک خط تولید کارتن سازی بهتر است که از دستگاه چاپ زنجیری استفاده کنید. دستگاه چاپ زنجیری نسبت به دستگاه چاپ فلکسو سرعت کمتری دارد و در عین حال با قیمت مناسب تری می‌توان آن را خریداری کرد. دستگاه چاپ فلکسو همانطور که گفته شد سرعت بیشتری نسبت به دستگاه چاپ زنجیری داشته و به همان اندازه قیمت بالاتری نیز دارد.

بنابراین در ابتدای کار از آنجایی که سفارش زیادی از کارتن نخواهید داشت نیاز به دستگاه با سرعت بالا نیز ندارید. بنابراین استفاده از دستگاه چاپ زنجیری پیشنهاد می‌شود. در واقع خرید یک دستگاه چاپ فلکسو با شش دستگاه کارتن سازی برابری می‌کند.

آشنایی با نحوه تولید کارتن و آشنایی با خط تولید

آشنایی با نحوه تولید کارتن و آشنایی با خط تولید

برای آشنایی با نحوه تولید کارتن و آشنایی با خط تولید لازم است اطلاعاتی درباره دستگاه های مهم کارتن سازی داشته باشید. ضمن ایجاد یک کارتن سازی و کارگاه به فضای اولیه و دستگاه های لازم برای تولید کارتن های سه لایه و پنج لایه نیاز دارید. دستگاه های اولیه که برای کارتن سازی مهم است شامل دستگاه خط کش برش، دستگاه چاپ زن، دستگاه چاپ کارتن، دستگاه تسمه کش، دستگاه دایکات و دستگاه لمینت می‌شود.

راه اندازی خط تولید کارتن سازی و تولید کارتن های چاپی و همچنین کارتن هایی که به جعبه تبدیل می‌شود نیازمند به این دستگاه ها است. این دستگاه ها در خط تولید کارتن سازی قادر به تولید دو نوع کارتن می‌باشد. ممکن است کارگاه، کارتن چاپی را به عنوان محصول اصلی خود تولید کند. در این صورت کارگاه باید به دستگاه های خط کش برش، چاپ، چاک زن و تسمه کش مجهز باشد.

در صورتی که کارگاه کارتن سازی بخواهد کارتن لمینیتی را تولید کند به دستگاه های خط کش برش دستگاه تسمه کش دایکات و لمینت کارتن نیاز دارد. این خط تولید به نسبت تعداد سفارش هایی که دارد می‌تواند دستگاه های دیگری را به کارگاه اضافه کند.

برای راه اندازی خط تولید کارتن سازی مشورت های لازم جهت خرید دستگاه انجام شود. حجم تولیدات کارتن باید مشخص شود تا بتوانید از دستگاه مورد نیاز به هزینه‌های آن اطلاع داشته باشید. از آنجایی که کارکردن با برخی از دستگاه های کارتن سازی دشوار بوده و نیاز به آموزش دارد، راه اندازی دستگاه های کارتن سازی باید با آموزش های لازم انجام شود.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با امین پکیجینگ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *