خرید کارتن و جعبه قطعات صنعتی خودرو|طراحی و تولید کارتن لوازم خودرو

کارتن لوازم خودرو

انواع مختلف کارتن لوازم خودرو

انواع مختلف کارتن لوازم خودرو

کارتن لوازم خودرو باید نسبت به سایر کارتن های بسته بندی قطعات و وسایل از استحکام بالایی برخوردار باشد. برای طراحی و تولید کارتن وسایل و لوازم یدکی خودرو باید نکاتی مد نظر قرار بگیرد.

برای چاپ کارتن های لوازم یدکی یک خودرو از روش های مختلفی استفاده می کنند. کارتن های قطعات و تجهیزات یک خودرو اصلا به صورت 3، 5 و حتی 7 لایه است.تعداد لایه ها بر روی استحکام یک کارتن تاثیر بسیار زیادی دارد. اما شاید با خود فکر کنید که چرا برای وسایل یک خودرو، باید به چاپ و تولید جعبه لوازم یدکی خودرو اقدام نمایید.

در نظر داشته باشید که جعبه بسته بندی لوازم یدکی خودرو در انواع مختلف، تفاوت هایی دارند. برای مثال جعبه بسته بندی لنت با کارتن بسته بندی روغن موتور تفاوت های دارد. برای سفارش جعبه انواع قطعات صنعتی و تجهیزات خودرو می توانید به امین پکیجینگ مراجعه نمایید. بهتر است پیش از سفارش کارتن و جعبه های بسته بندی، نمونه کار های چاپخانه را ببینید.

چاپ جعبه لوازم خودرو

چاپ جعبه لوازم خودرو

اما همانطور که باید به استحکام کارتن بسته بندی قطعات خودرو توجه داشته باشید، همان اندازه توجه به طراحی جعبه قطعات خودرو نیز حائز اهمیت است. طراحی دقیق و اصولی این کارتن ها می تواند برای جذب مشتری بسیار موثر باشد. البته فراموش نکنید که طراحی های شلوغ، جذابیت بالایی ندارند. برای طراحی این جعبه ها می توانید از گرافیست های حرفه ای کمک بگیرید.

البته اگر شما مدیر فروش یا مدیر روابط عمومی یک کمپانی هستید، می توانید طراحی جعبه مجموعه های رقیب را ببینید. چاپ جعبه قطعات خودرو را با هر تعدادی که مد نظر دارید به یک مجموعه حرفه ای بسپارید. برای طراحی جعبه قطعات خودرو بهتر است که خلاقیت به خرج دهید.

به این موضوع فکر نکنید که برای این تجهیزات، فقط استحکام مهم است. برای طراحی کارتن لوازم خودرو از ایده های مختلف کمک بگیرید. اما شاید فکر کنید که بهتر است چه مواردی را در طراحی یک جعبه بسته بندی تجهیزات و قطعات لوازم خانگی مد نظر قرار دهید.

طراحی مناسب و جذاب جعبه

طراحی مناسب و جذاب جعبه

 

برای طراحی جعبه قطعات خودرو یا کارتن لوازم خودرو می توانید از رنگ های مختلفی کمک بگیرید. این موضوع بستگی به سلیقه شما دارد. اما تناسب رنگ را در طراحی فراموش نکنید. رنگبندی یک نکته مهم در طراحی هر نوع جعبه و یا کارتن است و کارتن لوازم و تجهیزات نیز از این قضیه مستثنی نیست.

برای طراحی و چاپ می توانید از انواع چاپ های مختلف استفاده کنید. در ادامه در مورد این نوع چاپ ها توضیحاتی ارائه خواهیم داد. برای طراحی می توانید تصویری از قطعه را بر روی کارتن و یا جعبه مورد نظر در نظر بگیرید.

سعی کنید که تصویر کاملا مانند قطعه باشد. این موضوع کمک می کند که شما اعتماد مشتری را به محصول خود جذب کنید. عکس را در قسمتی طراحی کنید که در معرض دید مخاطب باشد. فراموش نکنید که عکس های غیر واقعی و متفاوت از محصول، پس از مدتی جایگاه شما را در بازار متزلزل خواهد کرد.

نکات طراحی کارتن قطعات خودرو

نکات طراحی کارتن قطعات خودرو

از دیگر نکات مهمی که باید در طراحی کارتن لوازم خودرو در نظر داشته باشید این است که برند و یا لوگوی خود را نیز بهتر است بر روی جعبه حک کنید. این نکته در بازاریابی محصول شما نیز اهمیت بالایی دارد. فراموش نکنید که یک محصول می تواند یک تبلیغ برای محصولات دیگر شما باشد. ابزار این بازاریابی همان کارتن وسیله است که می تواند حتی شما را از بازار متمایز کند.

توجه داشته باشید که می توانید بر روی کارتن و جعبه های تجهیزات و قطعات صنعتی، شعار تبلیغاتی مجموعه خود را نیز بنویسید. اگر مجموعه یا کمپانی شما با رنگ خاصی شناخته می شود، همان رنگ را در طراحی گرافیکی جعبه ها نیز استفاده کنید.

در مورد انتخاب رنگ فراموش نکنید که رنگ انتخابی شما هنگام طراحی گرافیکی با واقعیت ممکن است چند درجه اختلاف داشته باشد. این اختلاف رنگ را نیز مد نظر قرار دهید. پیشنهاد می کنیم با توجه به نوع کاغذ یا مقوای انتخابی، نوع چاپ را انتخاب کنید.

طراحی کارتن بسته بندی لوازم یدکی خودرو

طراحی کارتن بسته بندی لوازم یدکی خودرو

در تولید جعبه لوازم یدکی خودرو، می توانید طراحی های مختلفی را لحاظ کنید. از جعبه های تاشو گرفته تا جعبه های خود قفلی و دیگر طراحی ها می توانند برای این محصولات مناسب باشند. البته نکته مهم ابعاد و وزن محصول است که در این مورد تعیین کننده است. البته ضخامت کارتن و جعبه نیز در این امر مهم است.

مسلما جعبه ای که برای شمع خودرو طراحی می شود با کارتنی که برای لنت خودرو طراحی شده است، کاملا متفاوت است. در نتیجه کیفیت بسته بندی و متریال مورد استفاده برای کارتن های تجهیزات خودرو بسیار حائز اهمیت است. این مورد شامل نحوه باز و بسته شدن جعبه ها نیز می شود. درب های جعبه باید به صورت کامل بر روی بدنه فیکس شوند.

طراحی جعبه ها باید به صورتی باشد که ایمنی محصول را تضمین کند. برای طراحی و تولید جعبه قطعات خودرو ارزان قیمت می توانید به صورت عمده سفارش خود را ثبت نمایید.

امنیت و کیفیت کارتن های بسته بندی

محصولات یک برند تا به فروشگاه های مربوطه ارسال شوند، مسلما باید مسیری را طی نمایند. کارتن بسته بندی حمل و نقل تجهیزات و قطعات خودرو باید دارای ایمنی کافی باشد. برخی قطعات بسیار گران هستند و ممکن است با سهل انگاری در طراحی جعبه ها و بسته بندی آن ها خسارت های بسیاری به تولید کننده یا فروشنده وارد شود.

در نتیجه برای کیفیت و اطمینان از کار خود جعبه را به صورت اصولی طراحی و چاپ نمایید. در این راستا بهتر است که از مقوا هایی با گرماژ های بالا استفاده کنید.این مقوا ها می توانند حتی در هنگام ضربه نیز از محصول محافظت نمایند.ضعف کارتن یا جعبه قطعات و لوازم خودرو می تواند هم در طراحی و هم در چاپ باشد. اما چه نوع چاپی برای این کارتن ها مناسب است؟

چاپ مناسب برای کارتن لوازم خودرو

چاپ انواع مختلفی دارد از افست گرفته تا سیلک و لترپرس و همچنین دیجیتال و اسکرین تنها چند نوع چاپ هستند. اما چه نوع چاپی برای کارتن لوازم خودرو مناسب است؟ در این مورد بسیاری از کارشناسان در این زمینه انواع چاپ های افست و سیلک را پیشنهاد می دهند.

البته این موضوع ارتباط مستقیمی با تیراژ مورد نظر شما دارد. اگر قصد چاپ در تیراژ بالا را دارید، پیشنهاد می کنیم از چاپ افست استفاده کنید. از نظر اقتصادی این چاپ نیز در تیراژ بالا بسیار مقرون به صرفه است. اگر تیراژ مد نظر شما محدود است چاپ سیلک یک گزینه مناسب برای این کار است. هر کدام از این نوع چاپ ها دارای مزایا و محدودیت هایی هستند.

از جمله محدودیت های چاپ افست اینکه برای تیراژ های پایین اصلا مقرون به صرفه نیست. در چاپ افست شما اصلا نگران کیفیت رنگ بر روی جعبه یا کارتن نیستید. می توان گفت تمامی رنگ ها به صورت کامل بر روی بستر کاری انتقال پیدا می کنند.

برای کارتن لوازم خودرو از چه مقوا از کاغذی استفاده کنید؟

برای کارتن لوازم خودرو از چه مقوا از کاغذی استفاده کنید؟

مجموعه های طراحی، چاپ و پخش عمده جعبه قطعات خودرو از چه متریالی برای این کار استفاده می کنند؟ یک نکته کلی را در نظر بگیرید چه کاغذ و چه مقوا را انتخاب می کنید، گرماژ بالای کاغذ یا مقوا تا حد بسیاری تضمین کننده کیفیت است. مقوا های پشت خاکستری اصولا قیمت ارزانی دارند اما نمی توان آن ها را برای قطعات و تجهیزات سنگین استفاده کرد.

برای لوازم سبک می توانند کاربردی باشند. در بازار این نوع کاغذ در گرماژ های متفاوتی تا 350 گرم عرضه می شوند. سعی کنید برای ساخت جعبه قطعات و تجهیزات سبک از این نوع کاغذ استفاده کنید. مقوا ها در گرماژ های مختلف نیز برای ساخت جعبه و کارتن لوازم خودرو استفاده می شوند. مقوا ها انواع مختلفی دارند که محدوده قیمتی آن ها نیز متفاوت است.

چه کارتنی برای قطعات سنگین مناسب است؟

اما رایج ترین نوع متریال برای تولید جعبه لوازم یدکی خودرو، به خصوص قطعات سنگین کارتن است. کارتن ها استحکام بالاتری دارند و می توانند برای قطعات سنگین نیز کاربردی باشند.

چاپ مناسب بر روی کارتن باعث می شود که جعبه علاوه بر استحکام و ایمنی، دارای طراحی منحصر به فردی نیز باشد. چاپ افست می تواند یک پیشنهاد مناسب برای کارتن ها باشد.کیفیت عالی چاپ افست بر روی کارتن تمامی آن را پوشش می دهد. همانطور که در پاراگراف پیشین اشاره شد، چاپ افست هزینه بالایی دارد اما می تواند برای تیراژ پایین بسیار مناسب باشد.

در مرحله طراحی و چاپ  ظرافت کاری را مد نظر قرار دهید تا نتیجه مطلوب حاصل شود. شاید بسیاری از افراد فکر کنند که خریداران لوازم یدکی خودرو به نوع طراحی و چاپ کارتن های بسته بندی دقت نمی کنند. اما فراموش نکنید یک مشتری خوش ذوق می تواند به عنوان یک بازاریاب برای شما عمل کند.

جمع بندی

جمع بندی

طراحی، چاپ و بسته بندی لوازم و قطعات صنعتی و خودرو را به یک مجموعه توانمند و حرفه ای بسپارید. پیش از تیراژ بالا می توانید نمونه جعبه موردنظر را ببینید و در صورت ایراد آن را تذکر دهید. تمامی نکاتی را که برای طراحی و چاپ مد نظر دارید به کارشناس مربوطه ارجاع دهید.جهت کسب اطلاعات بیشتر با صنایع کارتن همیار پوشش امین تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *