چطور کارتن بسته بندی مناسب خود را انتخاب کنیم

چطور کارتن بسته بندی مناسب خود را انتخاب کنیم

چطور کارتن بسته بندی مناسب خود را انتخاب کنیم؟ این سوال یکی از سوالات مهمی است که قبل از اقدام به بسته بندی کالا و خرید کارتن بسته بندی باید پاسخ آن را بدانید. فرقی نمی‌کند صاحب یک کسب و کار بزرگ باشید یا یک کسب و کار کوچک؛ در هر صورت برای بسته بندی کالا ها و تولیدات خود نیازمند کارتن بسته بندی مناسب خواهید بود.

اگرچه هدف اصلی از بسته بندی یک محصول محافظت از آن محصول است و اما این بسته بندی تاثیر بسزایی در پیشرفت کسب و کار تولید کننده نیز خواهد داشت. در واقع با استفاده از کارتن بسته بندی مناسب می توان برندسازی کرد و مشتریان زیادی جذب کرد.

در نتیجه انتخاب کارتن بسته بندی اهمیت بسیاری خواهد داشت و حتما می‌بایست کارتن بسته بندی مناسب که کیفیت بالایی داشته باشد را انتخاب کنیم. مجموعه امین پکیجینگ یکی از مجموعه‌هایی که به صورت تخصصی اقدام به تولید انواع کارتن‌های بسته بندی و سایر کارتن‌ها می‌نماید. و اما این کارتن‌ها تنوع بسیاری دارند که هر یک کاربرد‌ های متفاوتی دارند. در نتیجه باید بدانیم چطور کارتن بسته بندی مناسب خود را انتخاب کنیم؟ در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با انواع کارتن‌های بسته بندی آشنا شوید و بتوانید کارتن بسته بندی مناسب خود را انتخاب کنیم.

یک کارتن بسته بندی مناسب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

یک کارتن بسته بندی مناسب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

همانطور که در قسمت قبل گفته شد برای تامین امنیت محصول، حمل و نقل آن و تعیین هویت یک محصول باید به سراغ یک کارتن بسته بندی مناسب برویم. و اما تمامی این موارد به شرطی اتفاق می‌افتد که به سراغ یک کارتن بسته بندی با کیفیت بروید. و اما در این قسمت این سوال مطرح می‌شود که یک کارتن بسته بندی باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا بتوانیم به سراغ آن برویم؟
برای اینکه بدانید چطور کارتن بسته بندی مناسب خود را انتخاب کنیم ابتدا می بایست موارد زیر را بررسی کنیم:

  • کیفیت خوب کارتن بسته بندی

همانگونه که می‌دانید مهم‌ترین ویژگی یک کارتن بسته بندی کیفیت آن است. یک کارتن با کیفیت باید دوام استحکام خوبی داشته باشد تا محصول صحیح و سالم به دست مصرف کننده برسد. به عنوان مثال وقتی یک محصول شکستنی داشته باشید برای بسته بندی آن حتما باید از کارتن‌هایی استفاده کنید که سلامت محصول را تضمین کند.

 خرید کارتن بسته بندی با کیفیت باعث جذب مشتری خواهد شد. در ضمن برای هر محصول باید کارتن بسته بندی مناسب را انتخاب کرد تا کیفیت آن تضمین شود. به عنوان مثال کارتن بسته بندی برای میوه جات که خراب شدنی هستند با کارتن‌های محصولات دیگر متفاوت خواهد بود.

  • طراحی مناسب کارتن

طراحی مناسب کارتن

نکته مهم بعدی در خصوص کارتن‌های بسته بندی طراحی آنها است. یک کارتن بسته بندی علاوه بر اینکه باید از محصول محافظت کند نقش مهمی در بازاریابی نیز خواهد داشت. بنابراین طراحی و شکل ظاهری کارتن نیز موضوعی است باید به آن توجه داشته باشیم تا بدانیم چطور کارتن بسته بندی مناسب خود را انتخاب کنیم. برای طراحی یک کارتن بهتر است با مشاوران شرکت کارتن سازی امین پکیجینگ تماس حاصل کنید و یک کارن با کیفیت با طراحی مناسب انتخاب کنید.

  • دارا بودن قابلیت چاپ

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کارتن های بسته بندی مقوایی امکان درج طرح های گوناگون با تنوع رنگی بالا است. بنابراین برای سفارش کارتن بسته بندی وضوح تصاویر، کیفیت رنگ ها، خوانا بودن نوشته های چاپ شده و آرم ها اهمیت بالایی دارد. شرکت امین پکیجینگ تولید کننده انواع و اقسام کارتن هایی است که قابلیت چاپ بالایی دارند و شما می‌توانید برای محصولات خود بهترین کارتن‌های بسته بندی را خریداری کنید.

  • سازگار بودن کارتن ها با محیط زیست

سازگار بودن با محیط زیست یکی از ویژگی‌هایی است که تمامی کارتن‌های بسته بندی باید داشته باشند. بسته بندی‌های پلاستیکی برای تجزیه ی طبیعی میلیون‌ها سال زمان نیاز دارد و در صورت بازیافت نیز آلودگی‌های زیادی به همراه خواهند داشت.

به همین علت بهترین انتخاب که سازگاری بالایی با محیط زیست داشته باشد کارتن‌های مقوایی هستند. این کارتن ها بر پایه ی کاغذ می‌باشند و تجزیه آنها نیز به راحتی و با مکانیزم‌هایی که آن را تبدیل به خمیر می‌کنند انجام می‌شود. این خمیر مجدد وارد چرخه ی تولید شده و مجدد از آنها کارتن و جعبه‌های مختلف تولید می‌شود.

مواردی که در بالا ذکر شدند ویژگی‌هایی بود که کمک می‌کنند چطور کارتن بسته بندی مناسب خود را انتخاب کنیم. بنابراین قبل از هر چیزی این موارد را در نظر بگیرید و کارتن مناسب را انتخاب کنید.

انواع کارتن های بسته بندی

انواع کارتن های بسته بندی

پس از اینکه موارد ذکر شده در قسمت قبل را بررسی کردیم باید بدانید کدام کارتن‌ها مناسب محصولات ما خواهند بود. کارتن‌ها انواع و اقسام گوناگونی دارند که باید با آنها آشنا شویم تا بدانیم چطور کارتن بسته بندی مناسب خود را انتخاب کنیم؟ در قدم اول باید نوع محصول و ابعاد آن را به مشاوران مجموعه امین پکیجینگ اعلام کنید تا بتوانند کارتن بسته بندی مناسب شما را معرفی کنند.
به عنوان مثال کارتن‌های تاشو یکی از رایج ترین مدل‌های کارتن بسته بندی هستند که کاربرد زیادی در فروشگاه‌های خرده فروشی دارند. به عنوان مثال جعبه ی غلات معمولی یکی از کاربرد های کارتن‌های تاشو است.
موارد دیگری مانند: کارتن تخم مرغی مناسب برای نگهداری تخم مرغ، کارتن دایکاتی سوراخ دار برای بسته بندی موز، کارتن دایکاتی بدون درب برای لوازم خانگی، کارتن های اسپتیک مناسب برای نگهداری انواع مایعات، کارتن های سفت و سخت برای محصولات رده بالا و…. هستند که هر یک در حوزه خود بسیار کاربردی می‌باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *