جعبه مقوایی

یکی از زیر شاخه های جعبه سازی جعبه  های مقوایی هستند که بیشترین کاربرد را دارند زیرا برای هر محصول کوچک و بزرگ می توان جعبه در نظر گرفت و همچنین می‌توان بر روی آنها انواع چاپ را انجام داد. ازجعبه های مقوایی عمدتاً برای محصولاتی استفاده می‌شود که وزن نسبتاً کمی دارند.

جنس جعبه مقوایی می تواند ورق ایندر برد، پشت طوسی ، گلاسه و یا تحریر باشد که همه اینها بستگی به نوع محصول و سلیقه مشتری دارد. ورق های مورد استفاده در جعبه های مقوایی دارای ضخامت های گوناگون می باشد که این ضخامت معمولاً به صورت عدد و گرماژ متمایز می‌شوند. به عنوان مثال جعبه مقوایی ایندربرد ۲۳۰ گرم تا۳۰۰ گرم یا جعبه مقوایی پشت طوسی ۱۷۰ تا ۲۵۰ گرم .

به طور معمول از جعبه های مقوایی در محصولاتی مانند لوازم آرایشی بهداشتی ، لوازم پزشکی و دارویی و در صنایع غذایی که معمولاً وزن نسبتاً کمی دارند استفاده می گردد.

سوالات متداول درمورد جعبه مقوایی

در تولید جعبه مقوایی شما یا باید محصول را به تولید کننده جعبه ارائه دهید و یا یک ماکت از جعبه مورد نظر داشته باشید که در این صورت تولید کننده جعبه با توجه به متریال درخواستی شما که در بالا به مواردی از آن اشاره شد و با توجه به نوع چاپ و ورق بری محصولتان به شما قیمت خواهد داد.

به طور معمول در جعبه های مقوایی از چاپ افست استفاده می شود و پوشش چاپ یکی از خدمات پرکاربردی میباشد که عبارتند از سلفون کشی براق ، سلفون مات ‏ ،uv ، ورنی و… که موجب بالا رفتن استقامت جعبه  و همچنین موجب افزایش جذابیت جعبه می گردد.

پس از مشخص شدن مدل جعبه ، ابعاد جعبه ، نوع چاپ ، نوع پوشش ،تیراژ و همچنین قیمت هر جعبه برای مشتری پیش فاکتور ارسال می گردد و پس از واریز اولین ودیعه شروع ساخت سفارش کلید می‌خورد.

پس از واریز ودیعه جهت شروع کار اگرجعبه چاپ داشته باشد، از زمانی که طرح روی جعبه توسط مشتری تایید گردید بین ۱۵ تا ۲۰ روز کاری برای تولید سفارش باید در نظر گرفته شود.