تولیدکارتن بسته بندی|قیمت و خرید انواع کارتن بسته بندی

تولید کارتون

کارتن سازی قیمت کارتن بسته بندی

کارتن سازی قیمت کارتن بسته بندی

تولیدکارتن با بهترین کیفیت را ازکجا تهیه کنیم؟ هزینه تولیدکارتن بسته بندی در بازار چقدر است؟ تولیدکارتن بسته بندی در چند مدل انجام می شود؟ طراحی کارتن های مخصوص بسته بندی و خدمات چاپ روی آن ها چگونه انجام می شود؟ تولید کارتن یا کارتن سازی امروزه به یکی از مهم ترین ارکان ها برای بسته بندی محصولات و کالا ها به شماره می‌رود. تولید کارتن توسط تولیدکنندگان بی شماری از جمله امین پکیجینگ در داخل کشور ایران صورت می‌گیرد.

برای تولید کارتن در دنیای امروزی از دستگاه‌ آلات صنعتی و پیشرفته ای استفاده می‌کنند که این دستگاه ها برای تولید کارتن دقت و تمیزی کار زیادی را از خود به نمایش گذاشته اند. در امین پکیجینگ سعی داشته ایم به شناخت انواع کارتن بپردازیم. پس  اگر علاقه مند به تولید کارتن هستید ادامه مطالب را از دست ندهید.

این ها فقط چندین سوال مهم راجع به صنعت کارتن های بسته بندی هستند که ممکن است در ذهن شما هم ایجاد شده باشد. تولیدکارتن بسته بندی همانند یک روح می تواند به محصولات مختلف نیرو ببخشد. بسته بندی دقیق و اصولی هر نوع محصول می تواند به آن ارزش بیافزاید. افزایش تعداد کارخانجات تولیدی باعث شده تا رقابت بین تولید کننده ها زیادتر شود. برای موفق شدن در رقابت با رقیبان، باید تلاش کنید تا ایده های ناب برای محصول خود پیدا کنید. طراحی و تولیدکارتن بسته بندی شکیل می تواند یک ایده بسیار جذاب جهت افزایش تعداد مشتریان شما باشد.

پرداخت هزینه کارتن بسته بندی ممکن است در نگاه اول باعث افزایش مخارج شرکت ها شود؛ اما، با یک نگاه عمیق می توانید جبران این هزینه را در افزایش میزان فروش و برد بین رقبا مشاهده کنید.

سفارش کارتن بسته بندی

سفارش کارتن بسته بندی
بهترین مدل کارتن را با توجه به نوع ویژگی ها و خصوصیات محصول خود انتخاب کنید.

محصول خانگی تولید می کنید؟ شرکت یا کارخانه ی تولیدی بزرگ محصولات خانگی دارید؟ نیاز به کارتن بسته بندی دارید؟

برای سفارش کارتن بسته بندی باید چندین نکته مهم را مد نظر قرار دهید. اهمیت به این نکات باعث می شود بهترین مدل کارتن را با توجه به نوع ویژگی ها و خصوصیات محصول خود انتخاب کنید.

موارد مهم در سفارش کارتن بسته بندی

موارد-مهم-در-سفارش-کارتن-بسته-بندی
در سفارش کارتن بسته بندی به چه چیزهایی باید دقت کرد؟

ابعاد محصول

تولید کارتن بسته بندی به صورت سفارشی و طراحی شده برای انواع محصولات در شرکت امین پکیجینگ انجام می شود. پیش از ثبت نهایی سفارش تولید کارتن بسته بندی، بهتر است حتما ابعاد دقیق محصول خود را اندازه بگیرید. قاعدتا کارتن بسته بندی تا حدی باید بزرگتر از ابعاد محصول باشد تا بتواند آن را داخل خود حفظ کند.

وزن و جنس محصول

صنعت بسته بندی برای تمام کارخانجات و محصولات، کارتن و جعبه های جداگانه و مخصوص آماده می کند. اگر می خواهید یک بسته بندی جذاب و خاص داشته باشید، باید به جنس محصول خود توجه کنید. برای مثال اگر محصول شما خوراکی است، باید جنس بسته بندی سازگار با آن باشد.

کارتن های بسته بندی وزن های متفاوتی ممکن است داشته باشند. یک بسته بندی خوب نباید وزن زیادی داشته باشد. البته میانگین وزن مطلوب جعبه و کارتن بسته بندی به وزن خود محصول وابسته است.

کارخانه تولیدکارتن بسته بندی

کارخانه-تولید-کارتن-بسته-بندی
متاسفانه برخی از سودجویان در صنعت بسته بندی از کاغذهای باطله و نامرغوب برای تولیدکارتن استفاده می کنند. به همین دلیل هم توصیه می شود

تولیدکارتن بسته بندی در بسیاری از شرکت ها و کارخانه تولیدکارتن انجام می شود. برای ثبت سفارش کارتن بسته بندی، بهتر است حتما به تولید کننده آن توجه کافی داشته باشید. متاسفانه برخی از سودجویان در صنعت بسته بندی از کاغذهای باطله و نامرغوب برای تولیدکارتن استفاده می کنند. به همین دلیل هم توصیه می شود حتما کارتن های بسته بندی محصولات خود را از کارخانه های معتبر تهیه کنید.

شرکت امین پکیجینگ با بیش از ده ها سال تجربه در زمینه طراحی، تولید و چاپ کارتن بسته بندی، می تواند هر مدل جعبه و کارتن بسته بندی را برای شما آماده کند.

قیمت کارتن بسته بندی

قیمت-کارتن-بسته-بندی
بررسی قیمت های مختلف کارتن بسته بندی باعث می شود ارزان ترین و با کیفیت ترین مدل را برای آماده سازی محصولات خود انتخاب کنید.

بسته بندی مرحله مهمی در تولید هر نوع محصول به حساب می آید. برای آن که بتوانید بهترین نوع کارتن را با توجه به شرایط و نوع محصولات خود انتخاب کنید، باید حتما از نظر قیمت هم بررسی های دقیق انجام دهید.

بررسی قیمت های مختلف کارتن بسته بندی باعث می شود ارزان ترین و با کیفیت ترین مدل را برای آماده سازی محصولات خود انتخاب کنید.

تعداد کارتن مورد نیاز

تعداد-کارتن-مورد-نیاز

چه تعداد محصول نیاز دارید؟ تولیدکارتن بسته بندی هم باید به همان تعداد باید انجام شود. بنابراین پیش از ثبت سفارش تولیدکارتن بسته بندی، باید تعداد محصولات خود را مشخص کنید.

چاپ روی کارتن بسته بندی

چاپ-روی-کارتن-بسته-بندی
چاپ روی کارتن های بسته بندی یکی از مهم ترین خدمات شرکت امین پکیجینگ است

پس از تولیدکارتن بسته بندی، نوبت به مرحله چاپ کارتن می رسد. کارتن های ساده به هیچ وجه مناسب بسته بندی محصولات و کالاهای مختلف نیستند. چون نمی توانند نشان دهنده ی نام و ویژگی های محصولات درون خود باشند.

چاپ روی کارتن های بسته بندی یکی از مهم ترین خدمات شرکت امین پکیجینگ است که به صورت کاملا حرفه ای و با بهره گیری از جدیدترین دستگاه های روز دنیا انجام می شود. چاپ سیلک، افست و فلکسو جزو پر طرفدارترین شیوه های چاپ در صنعت بسته بندی محسوب می شوند.

کارتن بسته بندی آماده

کارتن-بسته-بندی-آماده

کارتن های بسته بندی آماده در تمام فروشگاه ها موجود است. این کارتن ها برای تیراژ کم محصولات مناسب است. در صورتی که گزینه مناسبی برای استفاده در خط بسته بندی شرکت های بزرگ به حساب نمی آید. فروش کارتن آماده به صورت حضوری و اینترنتی انجام می شود.

کارتن بدون چاپ

کارتن-بدون-چاپ
کارتن های بدون چاپ کاربردهای بسیار زیادی دارند

تولیدکارتن بسته بندی به صورت خام و بدون چاپ در شرکت امین پکیجینگ انجام می شود. کارتن های بدون چاپ کاربردهای بسیار زیادی دارند. استفاده از کارتن های بدون چاپ در صنایع غذایی، خشکبار، لوازم صنعتی و الکتریکی و حتی عطر و ادکلن و لوازم شخصی رواج دارد.

کارتن خام در ابعاد متنوع تولید می شود. به بیان دیگر تمام کارتن هایی چاپ شده در وهله ی اول ساده و بدون چاپ بوده اند.

طراحی جعبه و بسته بندی

طراحی-جعبه-و-بسته-بندی
پیش از سفارش تولیدکارتن، بهتر است حتما از خدمات طراحی کارتن های بسته بندی استفاده کنید.

تولیدکارتن بسته بندی زمانی موفقیت آمیز است که بر اساس طراحی اصولی و متناسب با ویژگی های محصول انجام شده باشد. پیش از سفارش تولیدکارتن، بهتر است حتما از خدمات طراحی کارتن های بسته بندی استفاده کنید.

کارتن ساده

کارتن-ساده
این مدل کارتن ها را می توان با چاپ اصولی، برای بسته بندی انواع کالاها آماده کرد.

کارتن ساده بسته بندی همان کارتن های خام هستند که جهت بسته بندی محصولات متنوع مورد استفاده قرار می گیرند. این مدل کارتن ها را می توان با چاپ اصولی، برای بسته بندی انواع کالاها آماده کرد.

لیست قیمت کارتن بسته بندی

لیست-قیمت-کارتن-بسته-بندی

تولیدکارتن بسته بندی هزینه های زیادی به همراه دارد. از تهیه دستگاه ها و ابزارآلات تا خرید مواد اولیه کارتن ها، نیاز به پرداخت هزینه خواهند داشت. بنابراین قیمت نهایی کارتن بسته بندی شامل مجموعه این هزینه ها به اضافه سود است.

قیمت کارتن بسته بندی به نوع کارتن وابسته است. برای مثال کارتن های براق قیمت بالاتری در مقایسه با کارتن های معمولی دارند.

یک کارتن بسته بندی شیک زمانی بهترین انتخاب شما خواهد بود که هم تناسب کافی با ویژگی های محصول مورد نظر داشته باشد و هم قیمت آن منطقی انتخاب شده باشد.

کارتن بسته بندی مواد غذایی

محتوا-کارتن-بسته-بندی-مواد-غذایی
کارتن هایی که برای حمل و نقل و بسته بندی محصولات غذایی استفاده می شوند، باید از فاسد شدن آن ها جلوگیری کنند.

تولیدکارتن بسته بندی مواد غذایی باید با دقت بالاتری انجام شود. کارتن بسته بندی غذا به هیچ وجه نباید مانند کارتن محصولات صنعتی باشد. کارتن هایی که برای حمل و نقل و بسته بندی محصولات غذایی استفاده می شوند، باید از فاسد شدن آن ها جلوگیری کنند. همچنین در حفظ ویژگی های آن ماده هم موثر باشد.

کارتن بسته بندی میوه صادراتی

کارتن-بسته-بندی-میوه-صادراتی
بسته بندی خوب و با کیفیت باعث می شود میوه ها حتی در فاصله های دور هم فاسد نشوند و آسیب نبینند.

میوه ها از شمال تا جنوب، شرق تا غرب کشور جابجا می شوند. پس کارتن بسته بندی آن ها باید محافظت زیادی از آن انجام دهد. بسته بندی خوب و با کیفیت باعث می شود میوه ها حتی در فاصله های دور هم فاسد نشوند و آسیب نبینند.

بسته بندی کارتن امین پکیجینگ

بسته-بندی-کارتن-امین-پکیجینگ
تولیدکارتن

شرکت امین پکیجینگ از سال های دور در زمینه طراحی و تولیدکارتن بسته بندی و جعبه های شیک فعالیت دارد. این شرکت تلاش کرده تا بهترین مدل های کارتن بسته بندی را برای مشتریان خود آماده کند.

بسته بندی شکیل و حرفه ای محصولات خود را فقط از امین پکیجینگ بخواهید.

کارتن بسته بندی تیپاکس

کارتن-بسته-بندی-تیپاکس
تولیدکارتن

تیپاکس خدمات پستی برای مردم آماده می کند. کارتن های بسته بندی تیپاکس باید مقاومت بالایی داشته باشند. چون خدمات پستی تیپاکس برای تمام شهرهای دور و نزدیک ایران انجام می شود.

طرح کارتن بسته بندی

طرح-کارتن-بسته-بندی
تولیدکارتن

طرح کارتن های بسته بندی باید مربوط به محصول مورد نظر باشد. مشتریان شما پیش از دسترسی به محصول، ابتدا بسته بندی آن را مشاهده می کنند. پس بسته بندی باید طرح و نوشته های مربوط به محصول را داشته باشد.

کارتن جهت بسته بندی یا محافظت از محصولات آماده می شود. برای آن که بتوانید کارتن های جذاب برای محصولات خود تهیه کنید، باید حتما به طرح کارتن هم توجه کافی داشته باشید.

نمونه کارتن بسته بندی صنعتی

نمونه-کارتن-بسته-بندی-صنعتی
تولیدکارتن

تولیدکارتن بسته بندی برای محصولات صنعتی یک کار سخت به نظر می رسد. اما شما در شرکت امین پکیجینگ انواع کارتن های بسته بندی کالاهای صنعتی هم پیدا خواهید کرد.

کارتن بسته بندی کالا به طور کلی نقش نگهدارنده و محافظت کننده محصول را ایفا می کند. اما کارتن های بسته بندی صنعتی علاوه بر این پیچیدگی خاصی دارند. خاص بودن شکل ظاهری کالاهای صنعتی و سنگین بودن وزن آن ها باعث شده تولیدکارتن بسته بندی صنعتی دشوارتر از دیگر کارتن ها باشد.

بهترین نمونه کارتن بسته بندی، باید مقاومت بالا، جنس محکم، ظاهر جذاب، چاپ با کیفیت و اندازه مطلوب داشته باشد. تمام معیارهای ذکر شده با توجه به ویژگی ها و جنس محصولات صنعتی اندازه گیری می شوند.

اگد.ر می خواهید محصولات صنعتی خود را به دورترین شهرها و کشورهای دنیا ارسال کنید، تولید کارتن بسته بندی آن را حتما به شرکت های باتجربه بسپارید. امین پکیجینگ می تواند بهترین گزینه برای ثبت سفارش کارتن بسته بندی به نظر برس

تشخیص کیفیت کارتن بسته بندی

تشخیص کیفیت کارتن بسته بندی

برای تشخیص کیفیت کارتن بسته بندی، پیش از این که اقدام به انتخاب و خرید آن کنید، می توانید به عوامل زیر توجه کنید که برگزیدن یک محصول با کیفیت را سهل تر می کند:

 1. ضخامت کاغذ کارتن:
  کاغذ بسته بندی کارتن باید با ضخامت کافی باشد تا بتواند حمل و نقل محصولات را به خوبی تحمل کند. اگر کارتن ضعیف باشد، ممکن است در حین حمل و نقل ترک بخورد و محصولات درون آن آسیب ببینند.
 2. جعبه بندی:
  بسته بندی صحیح، به معنی تنظیم وسطح کالا درون کارتن به گونه ای است که فضای خالی بین کالا و کارتن به حداقل برسد. اگر جعبه بندی مناسب نباشد، ممکن است در حین حمل و نقل، محصولات درون کارتن با یکدیگر برخورد کرده و آسیب ببینند.
 3. محکمی تراشه ها:
  تراشه های کارتن باید به گونه ای باشند که به آسانی شکسته نشوند و به آسانی از کارتن بیرون نیایند. در روند تولیدکارتن، این موضوع اهمیت زیادی دارد.
 4. محکمی نقشه بندی:
  نقشه بندی کارتن بسته بندی باید به گونه ای باشد که با حفظ استحکام کارتن، بتواند حمل و نقل محصولات را به خوبی تحمل کند.
 5. قدرت محکمی شیارها:
  شیارهای کارتن باید به گونه ای باشند که با حفظ استحکام کارتن، بتوانند وزن محصولات را تحمل کنند.

با توجه به این عوامل، می توانید کیفیت کارتن بسته بندی را تشخیص دهید. در صورتی که احساس می کنید کارتن بسته بندی ضعیف است، بهتر است از آن استفاده نکنید و برای حمل و نقل محصولات، از کارتن بسته بندی دیگری استفاده کنید.

تولیدکارتن برای بسته بندی مرسوله
"<br

کارتن بسته بندی یکی از محبوب ترین و ارزان ترین روش های بسته بندی محصولات و مرسولات است. کارتن های بسته بندی به دلیل قیمت مناسب، خواص محافظتی و حمل ونقلی که دارند، به خصوص در حمل ونقل محصولات بزرگ و سنگین، استفاده می شوند.

برای انتخاب کارتن بسته بندی مناسب باید به ابعاد و وزن مرسوله و نیز نوع حمل و نقل آن توجه کنید. همچنین برای بسته بندی مرسولات آسیب پذیر مانند لوازم خانگی، لوازم الکترونیکی و چینی، از کارتن با ضخامت بالا و جعبه بندی مناسب استفاده کنید تا مرسولات در حین حمل و نقل آسیب نبینند.

بهترین کارتن ها برای بسته بندی

به علاوه، در طراحی کارتن بسته بندی باید به نقاط ضعف پتانسیلی کارتن توجه شود تا در طول حمل و نقل ، کارتن بسته بندی شکسته نشود و مرسولات داخل آن آسیب نبیند. به طور کلی، استفاده از کارتن بسته بندی با کیفیت مناسب، به محصولات شما کمک می کند که در برابر آسیب و خرابی در حین حمل و نقل محافظت شوند و به سلامت به مقصد خود برسند.

اگر قصد خرید انواع کارتن بسته بندی در بازار تهران را دارید، با بررسی این فاکتورها انتخاب برای شما آسان تر می شود.

اگر هم ساکن شهرستان ها هستید دقت کنید که خرید کارتن از تولیدی، مزیت های زیادی برای شما خواهد داشت که قطعا یکی از اصلی ترین و مهم ترین ها در این زمینه، قیمت است. حاشیه سود کم تر و قیمت عمده کارتن، خرید شما را به این روش توجیه می کند. در صورت  کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید.

شناخت انواع کارتن

شناخت انواع کارتن

با پیشرفت علم و دانش بسیاری از حوزه ها حتی کوچکترین آنان با پیشرفت رو به رو شدند. تولید کارتن شاید از نظر خیلی ها کار ارزشمندی به شمار نمی‌رود. ولی ماهیت آن باعث شده است کاربرد ها و ویژگی های خارق‌العاده ای را به خود اختصاص دهد، تولید کارتن با پیشرفت تکنولوژی به جدیدترین شکل خود ارتقا پیدا کرده است. با کمی‌جست و جو می‌توان دریافت کارتن ها در انواع شکل ظاهری تولید می‌شوند که هر یک از انواع کارتن ها دارای کاربرد ها و مصارف متنوعی هستند.

مدل تاشو:

 • یکی از متداول ترین انواع کارتن ها که در اداره پست، فروشگاه ها، لباس فروشی ها و…به چشم می‌خوردند، کارتن های تاشو هستند. این نوع از کارتن ها به شکل ساده ای ساخته می‌شوند که در اکثر شرکت ها برای محافظت از محصولات از این نوع کارتن استفاده می‌کنند.

کارتن تخم مرغ:

 • یکی از کوچکترین انواع کارتن های تولید شده کارتن تخم مرغ می‌باشد‌. همانطور که از نام این نوع کارتن مشخص است برای محافظت از تخم مرغ ها و مخصوص تخم مرغ ها تولید می‌شود.

کارتن های دایکاتی:

 • کارتن های دایکاتی نمونه ای از جدید ترین در عین حال جذاب ترین کارتن های تولیدی می‌باشند که برای ساخت آن از قالب مشخصی استفاده می‌شود و تولید آن کاملا با دستگاه انجام می‌شود. این نوع کارتن دارای زاویه ها، شکل ظاهری و اندازه های متنوعی است.

اسپتیک:

 • یکی دیگر از انواع کارتن ها را می‌توان به شناخت کارتن اسپتیک اختصاص داد. این نوع از کارتن ها نسبت به دیر انواع کارتن ها مقاومت و استحکام بالایی دارند. در بیشتر مواقع برای نگهداری و بسته بندی کردن فرآورده های لبنی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

چند لایه:

 • بدون شناخت با شنیدن اسم این نوع کارتن می‌توان حدس زد کیفیت و دوام آن بالا است. کارتن چند لایه عموما در لایه های متفاوتی از جمله 3 لایه، 5 لایه و 7 لایه تولید می‌شوند. برای بسته بندی و جابجایی لوازم شکننده و ارزشمند بیشتر از این نوع کارتن ها استفاده می‌شود.

  چرا امین پکیجینگ را انتخاب کنیم؟

امین پکیجینگ یکی از مراکزی است که در حوزه تولید کارتن فعالیت درخشانی از خود نشان داده است. تمامی‌کارتن های تولیدی امین پکیجینگ در درجه کیفی بالا و قیمت مناسب قرار دارند. لذا برای آشنایی بیشتر با دیگر کارتن ها،  کارایی و کاربرد آنان می‌توانید به وب سایت رسمی‌امین پکیجینگ مراجعه فرمایید‌.

تولید کارتن به عنوان یک صنعت مهم در بسیاری از کشورها شناخته شده است. کارتن به عنوان یک جعبه شکلات، یک جعبه محصولات الکترونیکی، یک جعبه محصولات غذایی و غیره استفاده می‌شود. تولید کارتن در اصل شامل برش، چسباندن و خم کردن کاغذ است.

برای تولید کارتن، ابتدا کاغذ با کیفیت مناسبی برای تولید کارتن انتخاب می‌شود. سپس، کاغذ برش می‌شود تا به اندازه مورد نیاز برای ساخت جعبه ها برسد. برای ساخت کارتن، یک قالب سازی شده از کارتن به اندازه مورد نیاز برای ساخت جعبه ها استفاده می‌شود. برای ساخت جعبه های بزرگتر، قالب ها نیز بزرگتر می‌شوند.

سپس، قسمت های کاغذی که برای ساخت کارتن مورد استفاده قرار می‌گیرند، با چسب پوشیده می‌شوند تا بتوانند به هم چسبیده و شکل کارتن را بگیرند. در نهایت، کارتن ها خم می‌شوند تا شکل نهایی را بگیرند. تولیدی کارتن یک فرآیند پیچیده است که نیاز به تجهیزات و تخصص کارشناسان خاص دارد. امروزه، بسیاری از تولید کارتن به صورت خودکار انجام می‌شود، با استفاده از ماشین آلاتی که می‌توانند به صورت پیوسته کاغذ را برش، چسباندن و خم کردن کنند.

شرایط و نحوه ساخت کارتن

شرایط و نحوه ساخت کارتن

برای شروع تولید کارتن، نیاز به انجام مراحل زیر است:

 1. انتخاب مواد اولیه: برای تولید کارتن، نیاز به کاغذ مناسبی دارید که به دلیل مقاومت و سختی مناسب، برای ساخت جعبه ها و بسته بندی محصولات مناسب باشد.
 2. طراحی و قالب بندی: برای ساخت کارتن، نیاز به طراحی یک الگو یا قالب دارید که به شکل دلخواهی شکل دهی شده است. شما می‌توانید از نرم افزارهای طراحی مختلف استفاده کنید تا قالب خود را طراحی کنید.
 3. برش کاغذ: در این مرحله، کاغذ انتخاب شده برش می‌شود تا به اندازه مورد نیاز برای ساخت کارتن برسد.
 4. چسباندن: پس از برش کاغذ، قسمت های کاغذی با چسب پوشانده می‌شوند تا به هم چسبیده و شکل کارتن را بگیرند.
 5. خم کردن: در نهایت، کارتن ها خم می‌شوند تا شکل نهایی را بگیرند.

برای تولید کارتن نیاز به تجهیزات و ماشین آلات مناسبی دارید که شامل ماشین برش، دستگاه چسباندن، ماشین خم کن، ابزارهای بسته بندی و مواد اولیه مانند کاغذ و چسب است. همچنین، برای تولید کارتن به صورت حرفه‌ای، نیاز به تجربه و تخصص کارشناسان خاص است.

استانداردهای کیفی ساخت کارتن

استانداردهای کیفی ساخت کارتن

کارتن ها یکی از ابزارهای اصلی بسته بندی هستند که برای جابجایی و حمل و نقل کالاها و محصولات استفاده می‌شوند. به منظور اطمینان از اینکه کارتن ها به درستی و با کیفیت بالا ساخته شده اند، استفاده از استانداردهای کیفیتی ضروری است. در زیر به برخی از این استانداردها اشاره شده است:

 1. استاندارد ISO 9001: این استاندارد به کیفیت سیستم مدیریت کارتن سازی مرتبط است و مشتمل بر راهکارهایی است برای بهبود کیفیت و کاهش هدررفت.
 2. استاندارد ISO 14001: این استاندارد با مسئولیت پذیری اجتماعی و محیط زیستی کارتن سازی مرتبط است و نشان دهنده تعهد کارتن ساز به حفظ محیط زیست است.
 3. استاندارد BS EN 1034: این استاندارد به خواص فیزیکی کارتن ها مرتبط است، مانند مقاومت در برابر شکست، فشار، حرارت و رطوبت.
 4. استاندارد ASTM D4169: این استاندارد شامل روش های آزمون برای بررسی صحت و سلامت کارتن ها در شرایط حمل و نقل مختلف است.

انواع مقوا در تولید کارتن

انواع مقوا در تولید کارتن

بسته به نیاز شما، نوع بسته بندی، وزن باز، ابعاد مورد نظر و عواملی از این دست، کارتن بسته بندی متفاوتی احتیاج خواهید داشت. مقوا از پرکاربردترین مواد در تولید جعبه های بسته بندی است که در اشکال و اندازه های مختلفی تولید می‌شود و امکان حمل طیف وسیعی از محصولات را حتی در وزن بالا فراهم می‌کند. در تولید کارتن بیشتر از مقواهای زیر استفاده می‌شود.

مقوای تک رو

جز رایج ترین انواع بسته بندی های کارتنی است. این نوع مقوا از یک سمت موج دار است و سمت دیگر آن کاملا صاف است. از این بسته بندی بیشتر برای جدا کردن اشیا درون جعبه استفاده می‌شود تا در حین حمل و نقل اشیا به هم برخورد نکنند و آسیبی نبینند.

مقوای تک جداره

جز مقواهای استاندارد است که دارای دو دیواره صاف است و یک لایه شیار موجدار بین آنها قرار گرفته است. با وجود تک جداره بودن، اما هنوز هم آنقدر مقاوم هست که جز بسته بندی های رایج در حمل و نقل اشیا به شمار می‌رود و از آن زیاد استفاده می‌شود.

مقوای دو جداره

در تولید کارتن از مقوای دو جداره هم استفاده می‌شود. این مدل دارای یک لایه شیار موجدار اضافه بین دو لایه خارجی است. وجود این لایه اضافه مقاومت و توان تحمل وزن مقوا را تقویت می‌کند و باعث حفظ ایمنی محصولی می‌شود که درون جعبه است.

مقوای سه جداره

با این حساب دیگر نیازی نیست بگوییم که مقوای سه جداره دارای سه لایه شیار موجدار بین دو لایه مقوای صاف خارجی است. این نوع مقوا آنقدر مقاوم است که برای حمل و نقل اشیای بسیار سنگین مانند به کار می‌رود. مانند قطعات و دستگاه های صنعتی. با این حال، هنوز هم می‌توان بین این دو لایه مقوای صاف از شیارهای بیشتر استفاده کرد. اما تولید کارتن با این مقدار لایه فقط در موارد نادر و به خواست مشتری صورت می‌گیرد.

مقوای کنگره ای

فیبر کنگره ای یک مدل مقوای سه لایه است که دارای یک سطح بیرونی صاف در هر طرف و یک سطح منحنی به نام فلوتینگ در ناحیه مرکزی است. وجود لایه موج دار باعث تقویت کارتن شده و باعث می‌شود بتوانید وزن زیادی را با این نوع بسته بندی حمل کنید و خیالتان از سلامت محصول راحت باشد. این مدل در اندازه و ضخامت های مختلفی تولید می‌شود که با چاپ حروف روی آن مشخص می‌شود.

مقوای لانه زنبوری

تولید کارتن به شکل لانه زنبوری زیاد رواج ندارد، اما در شرایطی که مشتری به استحکام زیادی در جعبه نیاز داشته باشد این کار انجام می‌گیرد. این مقوا دارای لایه های متعدد لانه زنبوری شکل است که همگی با یک لایه مقوای مستحکم از هر دو طرف پوشانده شده اند. از این نوع بسته بندی نیز در حمل لوازم صنعتی استفاده می‌شود.

کارتن نازک

شکل بسیار نازکی از مقواست که برای حمل وسایل سنگین مناسب نیست و دوام کمتری دارد. بنابراین، فقط برای جابه جا کردن خوراکی های سبک وزن مانند غلات به کار می‌رود.