جعبه لمینتی

قبل از آشنا شدن با جعبه های لمینتی بهتر است با پوشش لمینت آشنا شویم. لمینت یک نوع پوشش یا یک لایه محافظ می باشد که درفرآیند ساخت جعبه جلوه لوکس به محصول شما می دهد و در واقع قادر است جعبه مقوایی خشک و مات را به یک جعبه شفاف و براق تبدیل کند.

لمینت یک فرآیند یا تطبیق مقوا، کارتن و چاپ است به طوری که مقوا بر روی ورق کارتن یا جعبه چسبانده میشود و این مقوا می تواند چاپ داشته باشد و هیچ محدودیتی در رنگ و طرح برای این نوع چاپ وجود ندارد. و همچنین خدمات چاپ متنوعی از نوع سلفون براق یا مات ،uv ، ورنی و … می‌تواند آن را پوشش دهد. از جعبه های لمینتی معمولاً برای کالاهای با وزن بیشتر و همچنین لوکس می‌توان استفاده نمود. درواقع لمینت به جعبه شما ظرافت و استحکام بیشتری می دهد جعبه های لمینتی بسته به محصول در شکل ها و ابعاد مختلفی ارائه می گردد و از نام هایی مانند جعبه مونتاژی، کیبوردی، ته قفلی، درب دارویی و غیره برخوردار هستند.

سوالات متداول درمورد ساخت جعبه

قیمت جعبه های لمینتی از لحاظ  متریال مورد استفاده، اعم از گرماژ ورق چاپی و نوع پوشش و همچنین متریال داخل از جمله سینگل یا ورق E فلوت و… حائز اهمیت می باشد. از دیگر عوامل موثر در قیمت ابعاد و شکل جعبه می باشد.

شما برای دانستن قیمت جعبه خود یا باید یک نمونه مشابه به  تولیدکننده ارائه دهید و یا محصول خود را به وی ارائه دهید و ایشان پس از تهیه ماکت متناسب با محصول شما و با توجه به متریال انتخابی شما در تولید جعبه قیمت نهایی را  ارائه خواهد داد.

معمولاً جعبه های لمینتی برای کالاهای لوکس و کالاهایی که هزینه  بسته‌بندی آنها نسبت به قیمت محصول چندان به چشم نمی آید مورد استفاده قرار می گیرد مانند لوازم برقی ، لوازم یدکی و غیره

پس از گذراندن پروسه  ماکت گیری و تایید طرح چاپی از سوی سفارش دهنده با اولین واریزی ودیعه ۱۵ تا ۲۰ روز کاری را برای تحویل سفارش باید در نظر گرفت.